۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی

سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی

آیا می دانید از طریق عکاسی می توانید کسب درآمد هم داشته باشید؟ شما می توانید تصاویر آرشیوی (تصاویر حرفه ای از اماکن تاریخی، طبیعت، وقایع مهم، مردم و غیره) خود را در برخی سایت ها به اشتراک گذاشته و با فروش آن ها درآمد کسب کنید.این روش خطری ندارد و بسیار راحت است. همان گونه که می دانیم دوربین، لنز و لوازم جانبی عکاسی، وسایل گران قیمتی هستند و شما می توانید با فروش تصاویر حرفه ای خود، حداقل بخشی از پول لازم را که برای خرید این وسایل، به دست آورید. اکنون به معرفی سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی می پردازیم:

سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی

Snapwire

این سایت محبوب ترین سایت برای فروش تصاویر آرشیوی است و هم اکنون بیش از ۳۴۰ هزار تصویر آرشیوی در این سایت بارگزاری شده است. برخی از ناشران عکس مانند  Scholastic، Duetsch  وHuffington Post  از این سایت برای فروش تصاویر خود استفاده می کنند.

یکی از قابلیت های این سایت ویژگی “Photo Request”  است که مشتریان قادرند تصاویر مورد نظر را به عکاسان سفارش داده و عکاسان تصاویر خود را بر اساس نیاز مشتریان بگیرند.۷۰ درصد از مبلغ فروش تصاویر به عکاس تعلق می گیرد. همچنین می توانید تصاویر خود را در فروشگاه این سایت بارگزاری کرده و پس از فروش، ۵۰ درصد مبلغ فروش به شما تعلق می گیرد.

۱۲۳rf.com

این سایت هم از جمله سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی است.کسب درآمد در این سایت به گونه ای است که هر چقدر تعداد دانلود تصاویر بیشتر شود، درآمد بیشتری به عکاس تعلق می گیرد. این موضوع به معنی این است که در ابتدا برای هر بار دانلود مبلغ کمی دریافت می کنید، اما هر چقدر میزان دانلود تصاویر شما بیشتر شود، میزان درآمد نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند. مقدار درآمدی که دریافت می کنید، به تعداد دانلود تصاویر و نوع دانلودها در ۱۲ ماه گذشته بستگی دارد.

میزان درآمد فروش تصاویر سفارشی بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از مبلغ فروش و میزان درآمد برای دانلود تصاویر توسط مشترکین سایت بین ۰٫۲۱۶ تا ۰٫۴۳۲ دلار برای هر دانلود می باشد.

۵۰۰px Marketplace

این سایت یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصاویر شما است و شما می توانید تصاویر خود را برای فروش بارگزاری کنید. جالب است بدانید برخی از اعضای این سایت از عکاسان واقعاً حرفه ای هستند. عضویت در این سایت رایگان است؛ اما در صورتی که می خواهید تصاویر خود را به فروش برسانید، باید از یک سری قوانین پیروی کنید.

چنان چه تصاویر به اشتراک گذاشته، فقط در این سایت بارگزاری شده باشند، ۶۰ درصد از مبلغ فروش تصاویر به شما تعلق می گیرد؛ اما در صورتی که تصاویر مورد نظر در سایت های دیگر نیز بارگزاری شده باشند، ۳۰ درصد از مبلغ فروش آن ها به عکاس تعلق خواهد گرفت.

Dreamstime

این سایت از جمله بهترین و شناخته ترین سایت ها در زمینه فروش تصاویر آرشیوی بوده و برندهای بزرگی مانند گوگل، IKEA، سامسونگ، Walmart و غیره، از این سایت برای به اشتراک گذاری تصاویر خود استفاده می کنند. بنابراین برای  به اشتراک گذاری تصاویر در این سایت، حتما به کیفیت آن ها دقت کنید؛ زیرا تصاویر قبل از قرار گرفتن بر روی سایت، باید تایید شوند، اما خبر خوب این است که این سایت، پرداختی خوبی به عکاسان دارد.

اگر تصاویر در سایت های دیگر نیز به اشتراک گذاشته شده باشند، بسته به اندازه و نوع آن ها، بین ۲۵ تا ۵۰ درصد از مبلغ فروش به عکاس تعلق می گیرد؛ اما اگر تصاویر فقط در این سایت بارگزاری شوند؛ ۶۰ درصد از مبلغ فروش به عکاس تعلق می گیرد.

Adope Stock

سایت Fotolia یکی از بزرگ ترین سایت ها در زمینه به اشتراک گذاری تصاویر بود که بعد ها با سایت Adope  Stock  ادغام شد. یکی از مزیت های این سایت در مقایسه با سایت های دیگر این است که می توانید تصاویر خود را به صورت مستقیم از نرم افزارهای Light room و Adope bridge در این سایت آپلود کنید.۲۵ درصد از مبلغ فروش تصاویر و همچنین تصاویری که با استفاده از گرافیک برداری تهیه شده است، به عکاس تعلق می گیرد.

Alamy

Alamy یکی از سایت هایی است که بیشترین میزان پرداختی را به کاربران دارد. این سایت منحصرا برای بارگزاری تصاویر طراحی شده است.از مزایای این سایت این است که تصاویر شما رقبای زیادی نداشته و تعداد خریداران هم کافی است. ضمنا سایت این فروشگاه بین المللی است.۵۰ درصد از مبلغ فروش تصاویر به عکاس تعلق می گیرد.

iStock

این سایت نیز برای به اشتراک گذاری تصاویر است؛ اما بسیاری از کاربران خود را از دست داده است؛ چراکه سهم کمی از فروش را به عکاس می پردازد.بنابراین پیشنهاد ما این است که از این سایت به عنوان یک سایت مکمل در کنار سایت های دیگر استفاده کنید.اگر تصاویر در سایت های دیگر نیز بارگزاری شده اند، ۱۵ درصد از مبلغ فروش آن ها متعلق به عکاس خواهد بود؛ اما اگر تصاویر فقط در این سایت بارگزاری شوند، ۲۵ تا ۴۵ درصد از فروش آن ها، به عکاس تعلق می گیرد.

در این مطلب سایت هائی برای فروش تصاویر آرشیوی و نیز کسب درآمد از طریق عکاسی به شما معرفی شد. امیدواریم که از آن بهره کافی برده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *