۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

فناوری چت بات الکسا

فناوری چت بات الکسا

فناوری چت بات  الکسا در آمازون، در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت. به این ترتیب مقدمات توسعه‌ چت‌ بات‌ مبتنی بر الکسا فراهم  می شود.

فناوری چت بات الکسا

چت بات چیست؟

به زبان ساده، چت بات نرم افزاری است که به شما در انجام کارها کمک می کند یا نقشی سرگرم کننده در زندگی تان بازی می کند. بات ها این پتانسیل را دارند که جای اپلیکیشن های امروزی مان را بگیرند. فرض کنید به جای باز کردن اپلیکیشن هواشناسی، از یک بات در مورد وضعیت هوا بپرسید. در نهایت، کار به جایی می رسد که یک چت بات به دستیار شخصی تان تبدیل شده و همه ی کارهای شما را راست و ریست می کند.

آمازون لکس منتشر شد

فناوری کنترل صدا ابزاری است که برای دستیار صوتی هوشمند الکسا نیز از آن استفاده شده است . به وسیله این پلتفرم که با نام آمازون لِکس (Amazon Lex) معرفی می شود، می‌توان در شناسایی صوت، شناسایی متن و ایجاد تعاملات در مکالمات صوتی استفاده کرد. به گزارش رویترز، این پلتفرم که ابتدا سال ۲۰۱۶ در قالب نسخه‌ پیش‌نمایش رونمایی شد، اکنون توسط آمازون رسما منتشر شده است.
کمپانی‌ها می‌توانند با استفاده قابلیت تعامل صوتی این پلتفرم، چت متنی یا صوتی می تواند در اپلیکیشن‌های اینترفیس قرار گیرد، به گونه ای که این قابلیت مانند سایر دستیار‌های صوتی هوشمند از جمله سیری و گوگل اسیستنت در اختیار کاربران خواهد بود.

آمازون در پی کسب درآمد دراز مدت با به کارگیری فناوری چت بات الکسا

امروزه توسعه‌ تکنولوژی های مرتبط با هوش مصنوعی و دستیارهای صوتی هوشمند جزء روش‌های نوین کسب درامد کمپانی‌های مختلف می باشد. با این حال، آمازون با در اختیار گذاشتن فناوری الکسا، در پی کسب درامد درد دراز مدت می باشد.
آمازون مصرانه در تلاش برای کسترش الکسا می باشد تا دستیار صوتی هوشمند خود را به رایجترین پلتفرم تبدیل کند. اکنون آمازون به دنبال آن است تا الکسا را در گسترده‌ وسیعی از گجت‌ها مانند بلندگو و ساعت‌ و حتی خودرو به کاربران خود ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *