۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

مانی اوردر

مانی اوردر 

مانی اوردر در درجه اول یک روش پرداخت خارجی است. یکی از راه های پرداخت خارجی، پرداخت از طریق اسناد اعتباری می باشد.با توجه به محدودیت ها و تحریم هائی که کشور ما در رابطه با ارتباطات مالی با آن رو به رو است، پرداخت برخی هزینه ها را با مشکل مواجه کرده است. حتی برخی از سفارت خانه ها ، از دریافت پول نقد خودداری می کنند و تنها اسناد اعتباری همان کشور را می پذیرند . یکی از این اسناد(Money order) می باشد.

مانی اوردر

مانی اوردر چیست؟

سندی است اعتباری که مشخص می کند که فردی که این سند را دارد، می تواند معادل آن را از موسسه صادر کننده آن دریافت کند و یا به همان اندازه از سرویس آن موسسه استفاده نماید.این سرویس برای آنان که حساب بانکی ندارند و یکی از روش های پرداخت پری پید است و می توان آن را به راحتی پست نمود بدون این که نگران ارسال پول نقد یا انتقال بین بانکی باشید.

لارم است فردی که دریافت کننده مانی اوردر است را مشخص می کنید و امضای هر دو نفر شما در آن موجود باشد تا money order اعتبار داشته باشد.همچنین هر کسی می تواند با در دست داشتن پول نقد، مانی اوردر را تهیه نماید و جالب است بدانبد که فاقد محدودیت سنی می باشد. مانی اوردر باید از موسسه مورد نظر در همان کشور درخواست داده شود و هزینه آن شامل مبلغی به عنوان کارمزد و هزینه های پستی می باشد.  در مجموع money order یک چک بانکی است که شخص صادر کننده به بانک عامل دستور می دهد تا با صدور آن مبلغی را به نفع شخصی ثالث واریز نماید.

همچنین مانی اوردر ، ابزاری است که مشکل پرداخت هزینه های ویزای توریستی یا پرداخت هزینه اقامت را حل می نماید. در صورت داشتن مانی اوردر می توانید با رفتن به سفارت مورد نظر یا سفارت های جایگزین در ایران یا کشور های همسایه ، جهت انجام مراحل اقامت و مهاجرت و مسافرت های توریستی و تفریحی اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *