۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

مزایای استفاده از مانی اوردر

مزایای استفاده از مانی اوردر

مانی اوردر یکی از انواع روش های پرداخت تضمین شده است و مانند پرداخت نقدی قابل اطمینان است. معمولا این نوع پرداخت می تواند بهترین نوع پرداخت باشد. اما چگونه؟ در این جا قصد داریم مزایای استفاده از مانی اوردر در مقایسه با پرداخت نقدی را به شما معرفی کنیم. در صورتیکه دسته چک و حساب بانکی ندارید، مانی اوردر می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در مقایسه با پرداخت نقدی، مانی اوردر روش مطمئن تر و امن تری است، اما چرا مانی اوردر؟

مزایای استفاده از مانی اوردر

مزیت اول: مانی اوردر قابل پیگیری است

یکی از مزایای استفاده از مانی اوردر این است که برای هر بار استفاده از آن، یک رسید شامل جزئیات خرید، تاریخ خرید، مبلغ خرید و کد بانکی جهت پیگیری های بعدی صادر می شود و در صورت مفقودی یا دزدیده شدن، مانی اوردر قابل جایگزینی است.

مزیت دوم: پرداخت ها تضمین شده است

مبلغ مانی اوردر، قبلا پرداخت شده است، به این معنا که فروشنده قطعا وجه خود را دریافت خواهد کرد. به همین دلیل بسیاری از مردم به دلیل امنیت و عدم امکان بروز کلاهبرداری، این روش را به انواع پرداخت های دیگر ترجیح می دهند.

مزیت سوم: سهولت دریافت مانی اوردر

برای دریافت مانی اوردر، نیازی به حساب بانکی ندارید. اغلب بانک ها، حتی به کسانی که حساب بانکی ندارند، به راحتی مانی اوردر می فروشند. به علاوه ادارات پست نیز می توانند مانی اوردر را برای مشتریان فراهم کنند.

از کجا شروع کنیم؟

نیاز به مانی اوردر دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اکثر شهرها، شما گزینه های متعددی دارید. مانی اوردر در دفاتر پست، بانک ها و موسسات مالی در دسترس می باشند.

برای تهیه مانی اوردر، نیاز به پول نقد یا دبیت کارت دارید چرا که مانی اوردر توسط صادر کننده آن تضمین شده است و نمی توانید با نوشتن یک بگ چک و یا کردیت کارت اقدام به تهیه آن نمائید. صادرکنندگان مانی اوردر، ضامن پرداخت آن می باشند.

نکاتی درباره مانی اوردر:

  • مانی اوردر قابل خرید به صورت نقدی، به وسیله دبیت کارت و یا به وسیله چک های مسافرتی می باشد.
  • اغلب بانک ها برای مانی اوردر تا سقف ۱۰۰۰ دلار محدودیت مبلغ در نظر گرفته اند و در صورتی که مشتری مبلغی بیش از این میزان را نیاز داشته باشد، باید مانی اوردر چند منظوره تهیه کند.
  • مبلغ مانی اوردرها متفاوت هستند و قیمت آن ها بستگی به محل خریداری آن ها دارد اما کارمزدها معمولا بین ۱ تا ۵ دلار است.
  • زمان خرید مانی اوردر احتمالا نیاز به ارائه مدارک شناشائی می باشد.
  • همیشه درباره تاریخ انقضای مانی اوردر از فروشنده سوال کنید. برخی از مانی اوردرها دارای تاریخ انقضا هستند درحالی که برخی دیگر محدودیت زمانی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *