۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان

مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان

امروزه با توسعه بازار نقل و انتقال ارز افراد زیادی در سراسر دنیا به این حوزه علاقه مند بوده و به آن نیاز دارند ، ما ایرانیها هم از این قاعده مستثنی نیستیم . پی پل به عنوان یکی از سیستم های نقل و انتقال آنلاین وجه با امنیت بالا، چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد و علی رغم  اینکه نام کشورمان در لیست سیاه پی پل قرار دارد هنوز هم هستند عده ای که میخواهند با تمام ریسک های موجود از این سیستم محبوب استفاده کنند.در این مطلب مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان را معرفی خواهیم کرد:

مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان

۱- با آی پی ایران وارد پی پل نشوید

زمان ورود و قرار داشتن (Log In شدن یا Log In بودن) در اکانت PayPal، با IP ایران نباشید. ممکن است حتی زمانی که آی پی شما ایران نیست به دلیل قطع شدن لحظه ای سرور فیلتر شکن خاموش و آی پی ایران توسط پی پل تشخیص داده شود.پیشنهاد ما این است به جای استفاده از فیلتر شکن های عادی و رایگان یک وی پی اس (ریموت آی پی اختصاصی) متناسب با اکانت پی پل خود تهیه کنید.

در صورت تشخیص آی پی ایران توسط پی پل، اکانت پی پل در وضعیت لیمیت قرار می گیرد و تقریباً تمامی قابلیت های اکانت پی پل غیر فعال میشود. در این وضعیت امکان ارسال پول، خرید از درگاه و انتقال پول از اکانت پی پل به حساب بانکی متصل به آن جهت برداشت پول وجود ندارد و تنها امکان موجود، دریافت پول است. که همین قابلیت هم اگر اکانت را از وضعیت لیمیت خارج نکنید امکان استفاده ندارد.

خب اگر این اتفاق افتاد و اکانت لیمیت شد چه کاری میشود کرد؟ در این صورت باید مدرکی به پی پال ارائه بدهید (قبض برق یا تلفن و مدارک رسمی شخص یا شرکت) که ثابت کنید به عنوان دارنده حساب پی پال در کشوری جز ایران فعالیت دارید البته این روش برای کسانی مناسب خواهد بود که با مشخصات جعلی داخل پی پل افتتاح حساب نکرده باشند.(یکی از بزرگترین مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان)

۲- از هر اکانت پی پل ناشناسی دریافت وجه نداشته باشید

اینکه از چه اکانت یا منبعی پول دریافت میکنید در پی پل بسیار مهم است.اینکه تراکنش ها ی انجام شده در حوزه قوانین بین المللی هست یا خیر و آیا ناقض تحریم ها هست یا خیر برای پی پل بسیار مهم است. اینکه اساسا پول و وجه دریافت شده بابت چه نوع سرویس و خدماتی به شما داده شده بسیار مهم است. پی پل برای اطمینان از این مورد به صورت دوره ای تراکنشهایی را انتخاب و از دو طرف معامله میخواهد مدارکی دال بر قانونی بودن معامله ارائه کنند. همین امر باعث میشود که دریافت وجه از حسابهای نامعتبر یا ناشناس برایتان دردسر ساز شود.

اگر این اتفاق افتاد چه باید کرد؟ در این وضعیت پی پل تراکنش را معلق میکند تا پس از بررسی آن را تایید و یا حساب را لیمیت کند.شما میتوانید با ارائه مدرکی مبنی بر دریافت کالا یا خدمات به صورت قانونی مشکل را رفع کنید. مثلا یک فاکتور به پی پل ارائه کنید که محصولات مورد نظر را از از طرف مقابل خریداری کرده اید. همچنین اگر از یک حساب ناشناس به حساب شما وجهی واریز شد برای جلوگیری از مشکل آن ریفاند کنید.

۳- تراکنش های سنگین تر ازسقف حسابتان انجام ندهید

حساب ها در پی پل بسته به این که از نوع پرسونال هستند یا بیزینس یا طول عمرشان دارای سقف تراکنش هستند که البته مولفه های دیگری هم برای تعیین سقف وجود دارد که کاملا مشخص نیست با این حال شمابه عنوان یک کاربرد باید این نکته را مدنظر داشته باشد که حساب شما از چه نوع و دارای چه طول عمری است بعد اقدام به پرداخت یا دریافت وجوه سنگین کنید. مثلا اکانتی که تازه یک روز از افتتاح و تایید آن گذشته است نمیتواند ۱۰۰۰ دلار جابه جا کند. این مبلغ از نظر پی پل برای این اکانت مشکوک است .

اگر در این اتفاق افتاد باید به پی پل مدرکی ارائه بدهید که  این پرداخت یا دریافت بابت چه چیزی است. تراکنش در حالت معلق قرار خواهد گرفت تا وضعیت مشخص شود. سعی کنید مبالغ کمتر پرداخت و دریافت کنید تا طول عمر اکانت شما افزایش پیدا کند.

۴-در تراکنش های پی پل نباید هیچ اثری از ایران باشد

مشکلات کار با پی پل برای ایرانیان کم نیست.این مورد دایره وسیعی دارد و به طور کلی باید گفت هر نوع آدرس/آی پی یا نام  مربوط به ایران و مواردی از این دست نباید در سفارشات و  تراکنش های پی پل ثبت شود در صورت بروز چنین مشکلی اکانت لیمیت و به احتمال زیاد از دسترس خارج خواهد شد و پول شما بلوک میشود. بازگردانی اکانت در این موارد کار بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.

خدمات ما در زمینه پی پل

افتتاح اکانت پی پل
شارژ اکانت پی پل
ارسال حواله پی پل
انجام خریدهای شما با روش پی پل با افتخار همراه شما خواهیم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *