۰۵۱-۳۷۲۵۰۰۰۳ ~ ۰۹۳۳ ۸۸۸ ۳۳۱۵

پرداخت آفلاین با مستر کارت

پرداخت آفلاین با مستر کارت

در این مطلب در رابطه با چگونگی پرداخت آفلاین با مستر کارت توضیح خواهیم داد. با این که اغلب پرداخت های ارزی با مستر کارت به صورت آنلاین انجام می شوند، اما گاهی، پذیرنده، درگاه پرداخت آنلاین (Merchant) ندارد و به جای آن فایلی به شما داده می شود که حاوی یک فرم اطلاعات است.

لازم است پس از دانلود فایل، از آن پرینت گرفته، سپس فرم موجود در آن را با خودکار پر نموده و اطلاعات مستر کارت خود را در آن وارد نمائید و زیر آن را امضا کنید. پس از آن می توانید فرم پر شده را برای موسسه مربوطه پست یا فکس کنید و یا اسکن آن را ایمیل کنید.

پرداخت آفلاین با مستر کارت

پس از دریافت فرم توسط پذیرنده، با اطلاعاتی که شما فرستاده اید، با استفاده از دستگاهی شبیه  ATM، مبلغ مورد نظر را از کارت شما برداشت می کنند و به این ترتیب پرداخت شما انجام می شود.
این روش اصطلاحاً پرداخت آفلاین نامیده می شود. بنابراین برای انجام پرداخت آفلاین با مستر کارت نیاز دارید تا بتوانید اطلاعات پشت و روی کارت را در فرم مربوطه وارد کرده و فرم پر شده را برای موسسه مورد نظر خود ارسال کنید.
همچنین دقت نمایید که در بسیاری از موارد، فایل PDF در قالب یک صفحه در سایت به شما نمایش داده می شود. هنگامی که در پائین فرم، قسمت امضا یا همان Signature وجود داشته باشد، شما مطمئن می شوید که این صفحه مربوط به پرداخت آفلاین است.

اطلاعات مستر کارت

پشت و روی کارت اعتباری اطلاعاتی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 1. نوع کارت یا Card Type : نوع کارت همان نام شرکت صادرکننده کارت است. از جمله شرکت های ارائه دهنده خدمات صدور کارت عبارتند از:
  • MasterCard
  • Visa Card
  • American Express
 2. شماره کارت:  شماره ۱۶ رقمی که بر روی کارت نوشته شده و لازم است آن را در قسمت Card Number وارد کنید.
 3. نام دارنده کارت:  که با عناوینی مثل Name on Card ،Account Name ،Cardholder Name  و Billing Name  در فرم ها دیده می شود.
 4. تاریخ انقضای کارت:  که با عناوینی مانند  EXP.Date، Expire Date،Good Thru  خوانده می شوند. این تاریخ روی کارت موجود می باشد.
 5. کد سه رقمی پشت کارت: این عدد سه یا چهار رقمی با نام هایی مثل CV ،CVV2، CVC2  و Security Code شناخته می شود و معمولاً در پشت کارت درج شده است. در برخی فرم های پرداخت آفلاین ممکن است این عدد از شما خواسته شود.
 6. Billing Address: آدرسی که هنگام درخواست کارت یا حساب بانکی به بانک ارائه می شود. فرض فرم های پرداخت آنلاین این است که آدرسی که هنگام پرداخت وارد نموده اید، همان آدرسی است که هنگام درخواست کارت به بانک ارائه کرده اید.

سایت کاردها پس از خرید کارت، آدرسی در خارج از کشور را در اختیار شما قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *